ipanek
The Art of sharing

Audi A6 w wynajmie – limuzyna na każdą okazję

Klienci praktycznie od samego początku postrzegali Audi A6 jako idealną biznesową limuzynę. Elegancka, niezwykle spokojna linia nadwozia kryje w sobie najnowocześniejszą technikę oraz legendarny napęd na wszystkie koła – quattro. Najnowsze egzemplarze sedanów z Ingolstadt – Audi A6 w wynajmie dostępne są już w wypożyczalni PANEK Rent a Car.

Tajemnicą sukcesu nowej limuzyny z Ingolstadt są proporcje nadwozia. Zaprojektowany przez polskiego designera Parysa Cybulskiego sedan jest elegancki i nowoczesny zarazem. Długi przód i lekko opadająca ku tyłowi linia dachu dają wrażenie obcowania z autem sportowym. Jednak sylwetka, choć narysowana niezwykle lekko, nie została pozbawiona powagi i dostojności. Projektant postarał się, aby w linii nadwozia oddać dziedzictwo marki, czyli obłości błotników charakterystyczne dla Audi quattro, przy jednoczesnym zachowaniu gładkiego stylu.

Audi A6 w wynajmie – wzorowe wnętrze

Projekt kabiny to zupełnie nowy rozdział w historii firmy. Choć od polskiej premiery Audi A6 generacji C8 minęły już 3 lata, zaprojektowana zupełnie od zera deska rozdzielcza nawiązuje do tej znanej z Audi A8. Elementami wyróżniającymi są dwa, umieszczone centralnie ekrany, które pełnią funkcję centrum dowodzenia. Konsolę centralną pozbawiono całkowicie fizycznych przycisków, ale nie znaczy to wcale, że nie poczujemy „więzi” z samochodem. W panelu zastosowano tak zwane przyciski haptyczne. Oznacza to, że aby uruchomić funkcję należy nacisnąć szklaną powierzchnię, a pod palcem poczujemy krótką wibrację, potwierdzającą nasz wybór. Tradycyjnie dla modelu Audi A6 w wynajmie, fotele są bajecznie wygodne i zapewniają wyjątkowy komfort podczas podróży. Niesamowitą rozdzielczość ma kamera cofania, wyłapująca nawet najmniejsze ukruszenia kostki brukowej.

Moc na zawołanie

Egzemplarze Audi A6 40 TDI, dostępne w wypożyczalni PANEK Rent a Car, wyposażone są w turbodoładowane, czterocylindrowe, wysokoprężne jednostki napędowe o pojemności 2 litrów i mocy 204 KM. Wartość diesla przelicza się jednak za pomocą niutonometrów. W tym przypadku jest ich aż 400 i są dostępne w zakresie 1750 – 3000 obrotów na minutę. Taka charakterystyka silnika zapewnia świetną dynamikę już od najniższych obrotów. Wszystko dzieje się jednak bardzo łagodnie, niemal niezauważalnie, jak na limuzynę przystało. Jedynie wskazania prędkościomierza potwierdzają błyskawiczne nabieranie prędkości. Według katalogu Audi A6 40 TDI pierwsze 100 km/h osiąga w 8,1 sekundy i jest w stanie rozpędzić się do aż 246 km/h! Tak znakomite parametry zapewnia Audi A6 automatyczna skrzynia biegów S-Tronic,

Fantastycznie w Audi A6 sprawuje się również zawieszenie. W trybie Comfort nie dość, że świetnie izoluje pasażerów od nawierzchni, to podczas dynamicznej jazdy daje poczucie pewności na drodze. Należy jednak bacznie obserwować wskazania prędkościomierza, bo samochód niezwykle subtelnie nabiera prędkości i łatwo jest przekroczyć dozwolone limity. Na pokładzie znalazł się także rewelacyjny napęd wszystkich kół quattro. Nawet najdłuższa podróż Audi A6 w wynajmie będzie przyjemna i bezpieczna.