ipanek
The Art of sharing
rodzina w samochodzie

Wynajem samochodu a wiek kierowcy

|

Zastanawialiście się kiedyś ile lat musi mieć kierowca, by móc samodzielnie wynająć samochód w wypożyczalni? A może jesteście już w kwiecie wieku i zastanawiacie się, czy chcąc wynająć auto nie zostaniecie odprawieni z kwitkiem? W tym tekście dowiecie się, kto może wynająć samochód w wypożyczalni i czy wiążą się z tym jakieś dodatkowe opłaty.

Młody kierowca, ale nie każdy

Regulamin usługi wynajmu samochodów PANEK Rent a Car mówi jasno, że aby wypożyczyć samochód młody kierowca musi mieć prawo jazdy od minimum 1 roku. Taki zapis wiąże się ze statystykami, przytaczanymi przez policję i firmy ubezpieczeniowe w związku ze zwiększoną szkodowością oraz dość nonszalanckim traktowaniem przepisów. Nie wszyscy młodzi ludzie wykazują się jednak brawurą za kierownicą. Chcieliby skorzystać z samochodu zgodnie z jego przeznaczeniem i poszanowaniem dla przepisów. PANEK Rent a Car pozwala na wypożyczenie auta kierowcom posiadającym prawo jazdy mniej niż rok. Warunkiem jest wykupienie pakietu pełnej ochrony. Ta opcja jest kompilacją zalet i korzyści dla obydwu stron. Kierowca otrzymuje pełną ochronę w razie zdarzenia drogowego, a firma wynajmująca zyskuje pewność, że w razie przygody zarówno kierowca, jak i samochód otrzymują ochronę przed skutkami zdarzenia. Nawiasem mówiąc, pełna ochrona jest najlepszą opcją nie tylko dla młodych kierowców, ale też dla starszych wiekiem.

Starszy kierowca też może - wynajem samochodu a wiek kierowcy

Z drugiej strony można by się zastanowić nad tym, czy kierowca w kwiecie wieku może wynająć samochód w wypożyczalni? Czy jest coś takiego jak maksymalny wiek kierowcy do wynajęcia auta? Okazuje się, że w tej sytuacji nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, no bo niby dlaczego miałyby być jakiekolwiek ograniczenia? Jeżeli starszy kierowca ma prawo jazdy, to nie ma powodu twierdzić, że będzie się zachowywać za kierownicą w sposób niebezpieczny. Co więcej, kierowcy z wieloletnim stażem prowadzą auto o wiele odpowiedzialniej niż niejeden młody. Do tego jeżdżą wolniej, spokojniej i zdecydowanie bardziej szanują przepisy ruchu drogowego.