ipanek
The Art of sharing
słoneczna droga

Przekraczanie granicy wynajmowanym samochodem

|

Wiosna to czas planowania weekendowych i wakacyjnych wyjazdów. Wiele osób zastanawia się nad spędzeniem swojego urlopu poza granicami naszego kraju, jednak nie wszędzie da się wygodnie polecieć samolotem. Destynacje takie jak: Włochy, Chorwację czy Francję doskonale zwiedza się samochodem, a do tego dojazd do tych krajów nie jest zbyt uciążliwy. Dziś podpowiemy, jak przygotować się do wyjazdu oraz co trzeba zrobić, żeby przekraczanie granicy wynajmowanym samochodem było w ogóle możliwe.

Wyjazd za granicę samochodem z wypożyczalni

Pierwsze pytanie, jakie przychodzi do głowy w związku z planowaniem podróży, to czy w ogóle można wynajętym autem wyjechać za granicę? Odpowiedź jest niezwykle prosta: TAK! Wypożyczalnia samochodów PANEK Rent a Car udostępnia klientom możliwość podróżowania poza teren Polski. Wystarczy wykupić jeden z dwóch pakietów w zależności od wybranej destynacji i już Przekraczanie granicy wynajmowanym samochodem staje się możliwe. Obecnie w PANEK Rent a Car znajdziecie dwa pakiety:

1. Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja, Litwa w cenie 300 zł

2. Węgry, Łotwa, Holandia, Belgia, Francja, Szwajcaria, Luksemburg, Włochy, Słowenia, Chorwacja, Estonia, Dania w cenie 900 PLN

Pakiety gwarantują ochronę użytkownika oraz jego pasażerów w razie przygody na trasie. Podczas zagranicznego wyjazdu może przytrafić się nam awaria samochodu, stłuczka i związana z tym wymiana pojazdu, a nawet przymusowy nocleg. We wszystkich tych sytuacjach mogą Państwo liczyć na pomoc opiekuna ze strony PANEK Rent a Car.

Przekraczanie granicy wynajmowanym samochodem - Opłaty drogowe za granicą

Wyjeżdżając samochodem z wypożyczalni za granicę, należy jednak pamiętać o lokalnych opłatach drogowych, jakie mogą występować w poszczególnych krajach, takich jak: opłaty za autostrady i drogi szybkiego ruchu. W wielu krajach górzystych może zajść potrzeba uiszczenia dodatkowej opłaty za przejazd tunelem lub przełęczą. Przypominamy, że kraje, takie jak Czechy i Austria, w których obowiązują winiety na autostrady wprowadziły elektroniczny pobór opłat. W Czechach na przykład nie kupimy już winiety na stacji benzynowej. Jedyną opcją jest opłata za przejazd przez oficjalną stronę operatora www.edalnice.cz , albo u pośredników. Z kolei na niektórych stacjach benzynowych można dokonać opłaty w specjalnych automatach lub w kasie. W Austrii funkcjonują jeszcze dwa sposoby opłaty – winiety oraz płatność online. Może to jednak oznaczać, że nie na wszystkich stacjach da się już kupić tradycyjną winietę naklejaną na przednią szybę samochodu.

Warto również zawczasu sprawdzić jak w danym państwie lub mieście funkcjonuje strefa parkowania. We Włoszech na przykład poszczególne strefy oznaczone są różnymi kolorami, a postój na niektórych z nich dozwolony jest jedynie warunkowo, albo strefa przeznaczona jest wyłącznie dla mieszkańców.

Planowanie wyjazdu za granicę samochodem z wypożyczalni

Wynajęcie samochodu na wyjazd za granicę warto zaplanować z dużym wyprzedzeniem. Przekraczanie granicy wynajmowanym samochodem jest jak najbardziej możliwe. Wystarczy złożyć rezerwację u opiekuna PANEK Rent a Car. Operator usługi wynajmu dysponuje szeroką gamą różnorodnych samochodów, jednak najciekawsze pozycje, jak choćby nowoczesne i wygodne SUV-y znikają z oferty w pierwszej kolejności. A co, jeśli już użytkujemy samochód z wypożyczalni i chcielibyśmy spędzić wakacje za granicą? Nic prostszego, wystarczy jednorazowo wykupić jeden z pakietów ochrony na poszczególną grupę państw i już można korzystać z możliwości wyjazdu poza granice Polski przez cały czas trwania umowy wynajmu samochodu. To doskonała opcja, jeśli chcemy w pełni korzystać z możliwości podróżowania po Europie.