ipanek
The Art of sharing

Nam możesz zaufać


9 na 10 klientów poleciłoby
naszą firmę swoim znajomym.

Dziękujemy!

Fiat – włoskie samochody dla wszystkich!

Fiat na wynajem

W poszukiwaniu sprawdzonych i funkcjonalnych samochodów wiele osób decyduje się na Fiata. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek aut na świecie, którą śmiało można określić mianem legendarnej. Jej historia jest mocno powiązana z historią polskiej motoryzacji. Nic więc dziwnego, że rodzimi kierowcy darzą ją tak ogromnym sentymentem. Fiat ma na swoim koncie sporo flagowych modeli, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Doskonałym przykładem takiego pojazdu jest Fiat 500, który wypożyczalnia iPanek udostępnia swoim klientom na wynajem. Koniecznie sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, na jakich zasadach dostaniesz do swojej dyspozycji nowoczesny, dobrze wyposażony i ekonomiczny samochód.

 Fiat – klasyka motoryzacji rodem z Włoch

Fiat to niezwykle popularna marka samochodów, która może poszczycić się bardzo długimi tradycjami. Została założona w1899 r. przez Giovanniego Agnellego w Turynie, gdzie do dzisiaj posiada swoją siedzibę. Pełna nazwa firmy brzmi Fabbrica Italiana Automobili Torino, co w tłumaczeniu na język polski oznacza: Włoska Fabryka Samochodów w Turynie. Pierwszym wyprodukowanym przez nią pojazdem był Fiat 3 1/2 HP. Zastosowanym w nim innowacyjnym rozwiązaniem był sygnał dźwiękowy w postaci trąbki z dmuchaną gruszką – pomysł ten bardzo szybko przyjął się w branży motoryzacyjnej. Ogromnym atutem włoskiego koncernu od samego początku jej działalności są projektanci wykazujący się ogromną kreatywnością. Nic zatem dziwnego, ze ma on na swoim koncie mnóstwo prestiżowych nagród ora wyróżnień.

Mówiąc o historii Fiata, nie sposób nie wspomnieć o polskim wątku. Dzieje tej marki na naszym rynku mają początki jeszcze w latach 20-tych ubiegłego stulecia, niemniej kluczową rolę w omawianym kontekście odegrał dopiero rok 1967. To właśnie wtedy fabrykę na Żeraniu w Warszawie opuściły pierwsze Fiaty 125p. W 1973 r. ruszyła w Polsce  produkcja kultowego „malucha” – czyli Fiata 126p. Najpierw wytwarzano go tylko w Bielsku Białej, a potem także w Tychach. W ramach ciekawostki warto w tym miejscu wspomnieć o tym, że w 2009 r. tyska fabryka była największą fabryką Fiata w Europie oraz drugą co do wielkości na świecie.

Aktualnie Fiat jest częścią potężnego koncernu Stellantis, do którego należy wiele znanych marek motoryzacyjnych. Fiat słynie m.in. z tego, że jest otwarty na nowości i nie boi się wprowadzać innowacji. Zawdzięczamy mu np. to, że w samochodach umieszcza się więcej niż dwa siedzenia. Auta sygnowane tą marką znane są też z niskiej emisji spalin, co w dobie kryzysu klimatycznego ma niebagatelne znaczenie.

Jeżeli szukacie Państwo Fiata na wynajem, zachęcamy do skorzystania z oferty wypożyczalni iPanek.  Pragniemy zaproponować Fiata 500 – zarówno w formule krótkoterminowej, jak i w ramach długoterminowych pakietów dla firm. Zapewniamy elastyczne warunki najmu oraz atrakcyjne ceny!

Modele Fiata dostępne w ramach floty iPanek

Fiat 500

Interesuje Cię Fiat 500 na wynajem? Na flotę iPanek składa się właśnie ten model Fiata do wypożyczenia. Jest to samochód osobowy klasy aut najmniejszych. Na rynku zadebiutował on w 2007 r., który zdobył tytuł Europejskiego Samochodu Roku 2008. Chwalony jest m.in. za dobrze wyposażone wnętrze, brak błędów konstrukcyjnych, świetną widoczność, porządne wyciszony środek oraz jakość wykonania kokpitu. Doskonale sprawdza się jako praktyczne auto miejskie dość skutecznie opierające się procesowi starzenia. Producent zapewnił spory wybór jednostek napędowych, a także zadbał o to, aby koszty jego eksploatacji były niskie.

Aby wypożyczyć dostępne modele marki Fiat przejdź >>> tutaj<<<

W ramach floty iPanek, możliwe są do wypożyczenia także auta marek takich
jak: